«Հարգելի պարոն Ազնավուր,
սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 94-րդ տարեդարձի առթիվ եւ ջերմությամբ հիշում Ձեզ հետ ունեցած հանդիպումներս Հայաստանում, Ֆրանսիայում եւ Շվեյցարիայում:
Կատարողական բացառիկ արվեստի եւ հեղինակած շուրջ ութ հարյուր երգերի շնորհիվ Դուք վաղուց Ձեր ուրույն տեղն եք զբաղեցրել համաշխարհային երգարվեստում: Միաժամանակ ստեղծել եք էստրադային երգի ինքնատիպ եւ ունկնդրին այնքան հոգեհարազատ դպրոց` իրավամբ վաստակելով «մեծ շանսոնիե» կոչումը:
Հայաստանում սիրում են Ձեր երգերը, ուրախությամբ հետեւում են Ձեր ստեղծագործական ու բեմական հաջողություններին եւ հպարտանում Ձեզնով:
Անգնահատելի է այն հսկայական աշխատանքը, որը կատարեցիք Սպիտակի աղետալի երկրաշարժից հետո «Ազնավուրը Հայաստանին» հիմնադրամի միջոցով: Իսկ «Քեզ համար, Հայաստան» երգը դարձավ գթասրտության նորօրյա ու յուրօրինակ հիմն ողջ աշխարհում:
Սիրելի մաեստրո, մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն, ստեղծագործական անսպառ եռանդ եւ ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Председатель НС А.Баблоян поздравил Шарля Азнавура с днем рождения
сердечно поздравляю Вас с 94-летием со дня рождения и с теплотой вспоминаю встречи с Вами в Армении, Франции и Швейцарии.
Благодаря уникальному исполнительскому мастерству и более 800 авторским песням Вы давно заняли особое место в мировом вокальном искусстве. В то же время создали своеобразную и духовно близкую слушателю школу эстрадной песни, по праву заслужив звание “великого шансонье”.
В Армении любят Ваши песни, с удовольствием следят за Вашими творческими и сценическими успехами, гордятся Вами.
Неоценима колоссальная работа, проделанная Вами после катастрофического Спитакского землетрясения  посредством фонда “Азнавур для Армении”. А песня “Для тебя, Армения!” стала новым и своеобразным гимном милосердия во всем мире.